Menü
Sepetim

200 TL Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo

SUCUK

ET Sucuk Fiyatları

 

Sucuk, Türk mutfağının tarihinden bu yana sofralarımızda yer alan ve lezzetiyle kalbimizde taht kurmuş bir şarküteri ürünüdür. Etin daha uzun süreler saklanabilmesi için kullanılan yöntemler sayesinde oluşan sucuk başlı başına bir kültür haline gelmiştir. O kadar ki kahvaltılarımızda yumurtalar, yemeklerimizde kuru fasulyeler, mangallarda ızgaralar sucuksuz düşünülemez. Hele o kış günleri kar üzerinde yapılan mangalda sucuk ekmek keyifleri, cızırtısı ile kokusu ve lezzeti ile bambaşka bir boyut kazanır.


Sucuk çeşitli baharat ve sarımsak gibi aroma verici bitkisel ürünler ile kıymanın harmanlanıp fermente edilerek hazırlanması ile üretilir. Bir çoğumuz kurban bayramlarında fazla eti değerlendirmek için evimizde de hazırlarız. Bunun yanı sıra market ve şarküterilerde çeşit çeşit sucuklar satılır. Yöresel olarak tadında küçük değişikler olabilir fakat bu durum kullanılan ekstra baharatlardan kaynaklanır. Geleneksel sucuk yapımı aşağı yukarı tüm coğrafyamızda aynı işlemler ile yapılır. Sucuk yapımında genellikle dana eti kullanılır. Şekerleme olarak üretilen cevizli sucuk ve şeker sucuğu gibi ürünlerinde varlığı nedeni ile et sucuk ismi ile de anılmaktadır. Et sucuk yapımında kullanılması en uygun et dana etidir. Bunun yanı sıra kuzu eti yani küçük baş hayvan etleri de kullanılabilmektedir. Büyük sucuk üreticileri sucuğu daha ekonomik fiyatlar ile piyasaya sunabilmek için tavuk ve hindi etinden de sucuk üretip pazarlamaktadır. Ama et sucuk denince akla dana eti ile yapılan sucuk gelmektedir.

 

Et sucuk alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Et sucuk alırken nelere dikkat etmeliyiz sorusuna cevap arıyorsak öncelikle sucuğun kalitesinden bahsedilmelidir. Sucuğun kalitesi nasıl anlaşılır. Uzman kasaplar ve profesyonel sucuk üreticilerine göre sucuğu sucuk yapan en önemli şey kullanılan malzemelerin kalitesidir. Kaliteli malzeme ve sucuk yapımına uygun et kullanımı usta ellerde şaheserlere dönüşen sucuklar demektir. Bu nedenle sucuk alırken bilinen ve güvenilen markalar tercih edilmelidir. Profesyonel tesislerde sağlık standartlarına uygun olarak üretildiğine dair belgeleri olan üretim tesislerinde üretilen et sucuk satın almak sağlığınız için yapabileceğiniz en iyi seçim olacaktır. İnternet üzerinden satın alım gerçekleştirecekseniz güvenilir sanal alışveriş yöntemleri ile alış veriş yapılabilen internet sitelerini tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra uygun ambalajlar ile ve uygun şartlar sağlanarak kargolama yapan internet sitelerini ve firmalarını tercih etmelisiniz.

 

Et Sucuk Fiyatları

Et sucuk fiyatları incelememizde sizlere et sucuk fiyatlarını etkileyen değişkenlerden bahsedeceğiz. Et sucuk fiyatları için değişimlere sebep olan bazı etmenler vardır. Bu etmenler marka, yapımda kullanılan et kalitesi, sucuk yapılış tekniği, sucuk yapımında kullanılan etin türü ve benzer durumlar olarak örneklendirilebilir. Dana eti ile yapılan bir sucuk piliç eti ile yapılan bir sucuktan çok daha değerlidir. Bunun yanı sıra sucuk yapımında dananın hangi kısmındaki etin kullanıldığı da sucuk kalitesini ve  buna bağlı olarak et sucuk fiyatlarını doğrudan etkiler. Bu durumda sucuk kalitesi de fiyatları doğrudan etkilemektedir. Geleneksel yöntemler ile üretilen sucuğun hazırlanma süresi yaklaşık bir ay kadar süre alır. Bu tip sucuklar fermente sucuk olarak piyasaya sürülür. Isıl işlem ile üretilen sucuklar ise iki gün gibi kısa bir sürede satılmaya hazır hale gelir. Fermente sucuk ısıl işlem görmüş sucuğa göre daha sağlıklı fakat üretimi daha zahmetlidir. Bu yüzden fermente sucuk fiyatları daha yüksektir. Diğer bir fiyat etmeni marka etmenidir. Aynı kalitede ve aynı teknikler ile üretilen iki farklı markanın et sucuk ürünü farklı fiyatlar ile piyasada karşımıza çıkabilir. Bu durum marka etmenine örnek olarak gösterilebilir.


Bu yazımızda et sucuk ve et sucuk fiyatları hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Bu yazıyı okuduktan sonra sucuk satın al tercihlerinizin olumlu yönde değişeceğini umuyoruz. Unutulmamalıdır ki sağlığımız her şeyden önemlidir. Bu yüzden sucuk seçiminde kaliteden ödün verilmemelidir. Sağlıklı ve lezzetli günler dileriz…

Doğal Klasik Kangal Sucuk 1 Kg Doğal Klasik Kangal Sucuk 1 Kg
-8 %
Kendine has kokusu ve tadı ile ön plana çıkan bu sucuk tamamen doğal baharatlar ile üretilir.Siparişiniz özenle paketlenir. Streç film ile sarılır ve aynı gün kargoya teslim edilir.Saat 16:00’ dan sonra verilen siparişler ertesi gün kargoya verilir.Siparişiniz kargoya verildikten sonra en geç 3 iş g..
69,90 TL 75,90 TL
Acılı Gold Kangal Sucuk 1 Kg Acılı Gold Kangal Sucuk 1 Kg
-12 %
Özel bir baharat karışımı ile üretilen bu sucukta acı ve baharat yoğunluğu biraz arttırılarak farklı bir lezzet sunulmuştur.Siparişiniz özenle paketlenir. Streç film ile sarılır ve aynı gün kargoya teslim edilir.Saat 16:00’ dan sonra verilen siparişler ertesi gün kargoya verilir.Siparişiniz kargoya ..
74,90 TL 84,90 TL
Bu sucuk paket olarak satılır ve 1 paketnet 350 gr’dır.Kış aylarının vazgeçilmezi olan mangalda sucuk ekmek Akbulut markası ile bambaşka bir lezzete bürünüyor. Sucuğu büyük dilimler halinde yemeyi tercih edenlerin tam aradığı lezzet…Siparişiniz özenle paketlenir. Streç film ile sarılır ve aynı gün k..
29,90 TL
Osmanlı Dana Sucuk 1 Kg Osmanlı Dana Sucuk 1 Kg
-12 %
İsteğe göre bütün veya hamburger eti büyüklüğünde dilimlenerek gönderilir. (Lütfen “Ürününüzü Nasıl Hazırlayalım” bölümüne tercihinizi yazınız.)Tost veya ızgara olarak yemek isteyenlerin tercih edebileceği bir üründür.Siparişiniz özenle paketlenir. Streç film ile sarılır ve aynı gün kargoya teslim e..
74,90 TL 84,90 TL
Dana Baton Sucuk 1 Kg Dana Baton Sucuk 1 Kg
-13 %
Özel bir baharat karışımı ile üretilen bu sucuk, baton olarak üretilmiştir. Sucuğu büyük dilimler halinde yemeyi tercih edenlerin tam aradığı lezzet…Siparişiniz özenle paketlenir. Streç film ile sarılır ve aynı gün kargoya teslim edilir.Saat 16:00’ dan sonra verilen siparişler ertesi gün kargoya ver..
69,90 TL 79,90 TL
Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)